“Igra ćutanja” je potresna drama koja govori o prijateljstvu jačem i od krvnog srodstva, ljubavnim intrigama, najmračnijim tajnama korumpiranog društva, ali i problematičnim temama pravde i osvete.

Ova kontroverzna serija, čija je priča inspirisala Holivud, sa razlogom je svrstana među pet najboljih turskih serija svih vremena! 

Emitovanje na TV B92 počelo je 7. jula 2014. godine.

Pročitajte kratak sadržaj 35 epizode, koja je na programu 22. avgusta 2014. godine.

Edževit i Bilal odlučuju da ne odu u policiju, nego da sami pronađu silovatelja. Gurur govori Mustafi da se sakrije u nekoj gostionici, kako ga ne bi našli, a Saitu i Irfanu naređuje da ga ubiju. Mustafa u gostionici čuje da su počeli da ga traže i beži. Gurur, misleći da je Mustafa ubijen, govori Edževitu i Bilalu gde se krije da bi ga oni našli. Gulten pristaje da izađe iz sobe, ali ne želi da je Ibo pogleda u lice. Bilal uverava Ahu da je nije čekao da se vrati.

O seriji:

Serija donosi fantastičnu glumačku ekipu koja na pravi način prezentuje kompleksnu radnju serije. Između ostalih, izuzetno popularan glumac Murat Jildirim,koga još nazivaju i “turskim Bredom Pitom”, a koga srpska publika već poznaje iz serija ”Asi” i ”Ljubav i kazna”, ponovo će nas oduševiti svojim talentom i harizmom. 

Akcenat ovog ostvarenja prvenstveno je na kvalitetnoj priči zasnovanoj po romanu ”Spavači” Lorenza Karkatera, koji je svoje delo bazirao na istinitim događajima koje je i sam proživeo kao dete. Karkaterovo delo objavljeno je 1995. godine i od samog početka očekivano podiglo je veliku prašinu, tako da je, samo godinu dana kasnije, dobilo i sasvim zasluženu holivudsku ekranizaciju. 

Nakon više od petnaest godina od američke ekranizacije, ovo delo inspirisalo je tursku scenaristkinju Pinar Bulut. Teško je reći da serija ”Igra ćutanja” predstavlja verni prikaz romana Karkatera, ali je on svakako poslužio kao inspiracija za priču Bulutove. Iako ostaje verna turskim korenima, serija pruža svež i drugačiji pristup. Bez straha da otvori bolne teme i teška životna pitanja, ona na domišljat način prikazuje borbu čoveka da opstane u svetu.