Šta ako se razbolimo
Za početak, pre nego što krenete na put, najpametnije bi bilo uplatiti putno osiguranje.
- U roku od 24 sata od nastanka nemilog događaja, obavestite kol-centar osiguravajućeg društva kod koga je nastradali bio osiguran (ovo je bitno zbog pokrivanja troškova lečenja i hospitalizacije, kao i prevoza povređenog-lečenog nazad u Srbiju, kada se za to steknu uslovi) - savetuju iz Konzularnog tima Ministarstva spoljnih poslova.
Oni dalje navode da ukoliko je neophodno da povređeno lice ostane u bolnici duži period od onog na koji mu je odobrena viza ili boravak, potrebno je da se sa bolničkom dokumentacijom ode u policiju za strance i produži boravište. Iz MSP savetuju i da treba biti u kontaktu sa turističkom agencijom preko koje je odlazak organizovan, jer su oni uglavnom od velike pomoći u ovakvim situacijama.
Pozivom na dole navedene brojeve možete dobiti hitnu pomoć, ali i informacije o tome koja je najbliža bolnica ili apoteka dežurna.
Važno je da znate da su cene i najmanje intervencije vrlo visoke, te da je korišćenje nekog od osiguranja veoma pametan izbor.
Treba imati u vidu da neka osiguravajuća društva refundiraju iznos dodatnih troškova nastalih pri kupovini lekova ili drugih medicinskih sredstava.
Crna Gora:
Hitna pomoć 124
Hrvatska
Hitna pomoć 194
Grčka
Hitna pomoć 166
Bugarska
Hitna pomoć 150
Tekst: Jovana Aleksić
Izvor: Blic
Još uvek nema komentara - sjajna prilika da pokreneš diskusiju.