Već više od 2000 godina ovaj plod se nalazi na jelovniku u Aziji, a kod nas je poznata kao japanska jabuka i koristi se kao lekovito voće. Po izgledu podseća na paradajz, a po ukusu na mešavinu kajsije i breskve.
Osobenost ove voćke leži pre svega u efektu koji izaziva: deluje protivupalno i dezinfikuje, jača krvne sudove i snižava krvni pritisak. Naročito se preporučuje osobama koje imaju problema s venama.
Plodovi su bogati vitaminom A i sadrže kalijum, kalcijum i gvožđe, zbog čega blagotvorno deluju na probavu. Plod kakija, ili sok lekovito deluje kod bolesti želuca, creva, kod lečenja hemoroida, bolesti jetre i žuči, deluje umirujuće na organizam, relaksira ga i jača celokupni imuni sistem. Kaki se koristi i u izradi kozmetičkih proizvoda.
Stablo kakija ima tamno zelene kožnate listove, lepe cvetove i plodove. Najlepše je zimi kada listovi opadnu, a plodovi ostanu na stablu. Najbolje je da plodovi ostanu što duže na stablu kako bi dobili najbolji kvalitet, ali ih treba ubrati pre jačih mrazeva.
"IMA 42 GODINE! JOŠ MALO BAKUTA ZA STARAČKI DOM": Glumac "udario“ na Natašu Bekvalac, digla se revolucija na Internetu
ISHITRENO SAM TO NAPISALA, OPROSTITE MI: Milena Radulović o svojoj objavi nakon dve tragedije - Osećam pritisak i strah
KRISTINA ĆUTI, RODITELJI LJUTI! KOD DANETA SA GOLIJE SVE SE PROMENILO: Gorštak otvorio srce - Mnogo mi je krivo
NIJE HTELA DA SE UDA ZA ĐOKOVIĆA NI POSLE 4 GODINE VEZE: Đorđe se oženio, a njegova bivša iznenadila objavom
KOJI SAM ZNAK U HOROSKOPU: Datum rođenja otkriva vaš znak zodijaka