Nije vam malo čišćenja po ceo bogovetni dan, još vam samo treba da okrečite zidove tako da i oni deluju prljavo!

Morate odabrati pravu boju inače će i tek sređena kuća delovati zapušteno. Izbegavajte sledeće nijanse i izaberite bolje varijante!

Topla bela

Svi volimo bele zidove. Međutim, problem je što vi kažu da hladna bela deluje "bolnički", ali vam ne kažu kako će na zidovima izgledati topla bela. Bolje je u ledenu belu dodati kap sive, time ćete izbeći taj "klinički" imidž.

Žuta

Ništa teže nego izabrati pravu nijansu žute. Ako je suviše jaka, bude dominantna, prosto budi nervozu. Ako je suviše bleda, izgledaće prljavo, kao požutele kuhinjske krpe. Jedini izlaz vam je da se doda dosta bele i dobije pastelna nijansa koja ostavlja svež utisak.

Bež

Kažu da se najlakše prodaju stanovi sa zidovima bež boje, deluju neutralno i svako može da sebe zamisli kako živi u tom enterijeru. Međutim, ništa opasnije od ove boje kad majstor počne da dodaje tonere u kanti.

Ako ubacuje oker ili braon, dobićete "prljave" zidove. Opet je rešenje malo sive koje će dati pravi neutralni ton.

Zelena

Najlepša, najvoljenija boja svih - kažu da odmara "oko", boja prirode i svežine. A opet, pred bledozelenim zidom i vi ćete uvek izgledati pomalo bolešljivo, a čitav enterijer nekako zapušteno. Ako već želite ovu boju, budite smeli i odlučite se za tamniju nijansu, pravu boju šume. 

Ružičasta

Koja devojčica ne želi roze sobu? E, pa kad odrastemo, moramo biti vrlo pažljivi sa ovom bojom jer će nam dom inače delovati infantilno. Ako se odlučite za "prljavoroze" kao elegantnije, može se desiti da zidovi baš tako i izgledaju - prljavi! Izlaz je u boji jorgovana, dovoljno ženstvenoj a ipak smirenoj.

Podrazumeva se da majstor mora prethodno dobro da obradi zidove i nanese podlogu tako da se prethodna boja uopšte ne primećuje. U suprotnom, ništa od ovih saveta neće pomoći.

Izvor: Lepa&Srećna