Tiktok je postao sve češći izvor informacija, ali i dezinformacija kad su u pitanju teme vezane za negu kože i kose. Treba biti vrlo oprezan, jer neke ideje budu puka izmišljotina devojaka koje nemaju kozmetičko ni frizersko znanje i iskustvo.

Drugi trikovi imaju osnova, ali opet ne valja sve isprobavati nekritički, već je najbolje proveriti i kakva su iskustva drugih. Upravo jedan od takvih je i savet za upotrebu micelarne vode za pranje kose. Ovaj preparat se "proslavio" u konceptu dvostrukog čišćenja kože, za koji se koristi u prvoj fazi, da rastvori i skine najveći deo šminke i prljavštine sa lica. Iza toga, obično dolazi pranje nekom "umivalicom" i temeljno ispiranje.

Zato ne čudi što su devojke došle i na ideju korišćenja micelarne vode pri pranju kose, najpre one kojima se kosa dosta masti ili koriste razne preparate između dva pranja. Influenserka Ebi Jang je svojim video klipom privukla milion zainteresovanih, a tvrdi da joj je kosa bila super čista posle ovakvog pranja.

Međutim, ima i onih koji nisu oduševljeni idejom. Vide efekte, ali kažu da im je ovakva ideja samo napravila trošak, jer se potroši mnogo micelarne vode. Prvo se voda ovlaš pokvasi običnom vodom, zatim se koren kose natopi micelarnom i blago istrlja. Na kraju, dolazi šamponiranje, ispiranje i još jedno šamponiranje. Posle konačnog ispiranja, sledi vaš uobičajeni tretman - maska ili regenerator.

"Nema potrebe ovako trošiti micelarnu vodu", tvrdi Či Sato, šef nastave u popularnom londonskom frizerskom salonu Tejlor Tejlor. "Sličan efekat ćete dobiti ako uzmete šampon sa micelarnom vodom ili onaj za dubinsko pranje kose."

Ono što je važno, to je da izaberete šampon za dubinsko pranje koji je namenjen za farbanu kosu ako ste ofarbani. Ko baš želi da koristi micelarnu vodu, ne treba da brine, ona ne može da šteti farbi niti da je "podigne" sa kose.

Micelarna voda za pranje masne kose TikTok/abbeyyung

Izvor: Lepa&Srećna