Ovaj predlog jasno daje do znanja koliko različito može da se uredi isti prostor i da takođe ima svojih pristalica. U ovom predlogu velika terasa i to jedna nalazi se u jugozapadnom delu kuće i na njoj je prijatno sedeti tokom celog dana. Ono što ovo rešenje bitno razlikuje od predhodnog jesu jasne linije oblika i razgraničenja i u pejzažnoj arhitekturi naziva se „čistim rešenjem“.
Zagovornicima ovako uređene bašte zasigurno će se dopasti ograda u vidu zidića od opeke oko terase, od materijala od kojeg je i fasada. Pravi ukras predstavljaju dva stuba pored stepenika kojima se penje na terasu, ukrašena loptasto ošišanim šimširom u saksijama.
Šimšir je na neki način obeležio i drugi, južni ulaz u kuću. Terasa je popločana sivim pločama, ali da ne bi delovala previše hladno i sterilno, između ploča mestimično je posađena majčina dušica, koja pored sitnih roze cvetića i srebrnkastog lišća vrlo ugodno miriše.
Veličina terase omogućila je i postavljanje moćne baštenske garniture.
U ovoj bašti vlada apsolutna dominacija dobro odnegovanog travnjaka, ali su snažni i efekti koje daju kuglasto ošišane tise različite veličine, tako da deluju kao „zelene lopte“. Između njih raste cveće. U proleće prvo božur i biserak, a u leto beli šlajer izgledaju impozantno. Visine skoro dva metra, nežnih, ali izrazito belih nežnih cvetova on daje bašti zanosan izgled.
Još nešto je ovde veoma zanimljivo - stablo paperbak javora, čija je lepota posebno naglašena u kori. Njena lepota još više dolazi do izražaja kad ispod drveta cvetaju ciklama gaura, koja miriše na limun, i beli diptam. U galeriji pogledajte skice pejzažnog rešenja kao i legendu sa spiskom biljaka.
Još uvek nema komentara - sjajna prilika da pokreneš diskusiju.