Providne saksije postale su popularne za vrstu „Falenopsis“ čiji je koren sposoban za fotosintezu. Međutim, orhideja se može gajiti u saksiji koja nije providna, važno je da joj se obezbedi dosta svetlosti i vlage, kao i regularno zalivanje vodom bez krečnjaka. Između dva zalivanja ne smete da dozvolite da se zemlja presuši, a isto tako ne treba je ni predozirati vodom. Najbolje je da je zalivate u podmetač 1-2 puta nedeljno u zavisnosti od temperature vazduha. Sav višak vode posle pola sata treba da prospete, da koren ne bi trulio usled viška vode. 

Idealno bi bilo da mešavinu za orhideju izaberete u skladu sa tipom biljke. Orhideju treba presađivati nakon perioda od 18 do 24 meseca i to ne da biste je prebacili u novu (i veću saksiju) već da biste promenili supstrat. One koje prebace u veću saksiju obično preusmere energiju u rast korena tako da ne razvijaju lišće ni stabljiku i po nekoliko meseci.

Možete izabrati saksiju od gline, plastike ili nekog dekorativnog materijala. Vodite računa o tome da se zemlja brže suši u glinenim posudama pa ćete vašu orhideju morati češće da zalivate. Takođe, postarajte se da saksija ima rupu na dnu jer koren orhideje truli ako leži u stajaćoj vodi i to će ubiti biljku. Korisno je i ako dno prekrijete delićima polomljene saksije, jer će oni obezbediti dobru drenažu i aeraciju.