Vrlo je bitan sloj komposta koji će sprečiti vodu iz zemlje da brzo ispari, a biljkama obezbediti hranljive materije. Da biste sprečili konstantnu vlagu, povrće zasadite u saksije ili žardinjere koje imaju otvor za oticanje viška vode. Obezbedite osunčano i od vetra zaštićeno stanište, neki ćošak kome ćete lako moći da priđete i da tu neometano negujete svoje povrće.

Da bi se povrće s vrežama dobro razvilo, obezbedite mu merdevinice ili pritke. Tako će ne samo mini-sorte već i klasične vrste poput krastavca moći da se vinu u visine, a ne samo u širinu. Mi vam savetujemo i žbunaste tikvice sorte „Buckingham F1” koje ostaju niske, pa zbog toga možete da ih uzgajate i u saksiji. Plodovi dužine 10 cm veoma su ukusni. Tikvicama odgovara zemlja obogaćena kompostom i dosta vode.

Za terasu je pogodna i jedna vrsta graška (Lotus maritimus) čiji plodovi ukusom podsećaju na šparglu. Delikatno povrće priprema se kao grašak šećerac. Berite mlade plodove, stariji su mnogo tvrđi.

Blitva sorte „Bright Light“ (Kiepenkerl) fenomenalno izgleda sa zelenim listovima i lisnim drškama crvene i narandžaste boje. Odličan je dodatak salatama. Berite list po list sa različitih biljaka.