Milioni dece širom sveta bave se timskim sportovima, aktivnostima bitnim za socijalni ali i za psihički i fizički razvoj. Međutim, tokom bavljenja sportom može doći do povreda, a većina tih povreda se mogu sprečiti ukoliko učesnici u sportu, njihovi roditelji i treneri obrate pažnju na neke proverene mere bezbednosti.
Deca ne bi smela da proživljavaju teške, a nekada i smrtonosne povrede zbog bavljenja sportom. Svaki roditelj podstiče dete da se fizički aktivira i trenira neki sport pre svega jer je to dobro za njegovo zdravlje i nikako ne želi da dođe do kontraefekta. Rizik se može svesti na minimum ukoliko mladi sportisti koriste odgovarajuću opremu, treniraju u bezbednom okruženju i ako im je omogućena profesionalna zdravstvena nega.
Nije bitno da li se vaše dete bavi fudbalom, košarkom, plesom ili atletikom - saveti koji slede u galeriji biće od izuzetne koristi u prevenciji potencijalnih ozbiljnih povreda. Većina njih zasniva se na savetima koje objavila Atletska trenerska asocijacija u Americi.
Prevod: Minja Simić
"IMA 42 GODINE! JOŠ MALO BAKUTA ZA STARAČKI DOM": Glumac "udario“ na Natašu Bekvalac, digla se revolucija na Internetu
ISHITRENO SAM TO NAPISALA, OPROSTITE MI: Milena Radulović o svojoj objavi nakon dve tragedije - Osećam pritisak i strah
KRISTINA ĆUTI, RODITELJI LJUTI! KOD DANETA SA GOLIJE SVE SE PROMENILO: Gorštak otvorio srce - Mnogo mi je krivo
NIJE HTELA DA SE UDA ZA ĐOKOVIĆA NI POSLE 4 GODINE VEZE: Đorđe se oženio, a njegova bivša iznenadila objavom
KOJI SAM ZNAK U HOROSKOPU: Datum rođenja otkriva vaš znak zodijaka