Brojne slike na Instagramu pune skupih kola, privatnih aviona ili restorana sa paprenim cenama ne pokazuju uspeh u životu već otkrivaju samo koliko je neko snob koji ne može da se snađe u bogatstvu.

"Lako se razlikuje prava elita od onih koji do juče nisu imali nijedan statusni simbol pa se sad hvale bez imalo ukusa", objašnjava Vilijam Henson, ekspert za etikeciju u intervjuu za Dejli Mejl. Drugim rečima, to radi samo sirotinja "u duši".

Često se influenseri baš utrkuju ko će češće pozirati u opisanim situacijama. Tako ćete, recimo, Ronalda videti kako leškari sa verenicom Heorhinom u privatnom avionu, dok Kardašijanke ne propuštaju trenutak da se slikaju uz neki luksuzni džip. 

Čak i Dejvid Bekam nije odoleo da se fotografiše sa Nusretom Gokčeom, kuvarom poznatim pod nadimkom Salt Be, proslavljenim po vrtoglavim cenama jela - jedan biftek koji on spremi može da košta i po 300 evra.

Dejvid Bekam i Salt Be
Profimedia 

"Sve su to kompleksi ljudi koji nisu rođeni u obilju a i kad su ga stekli, nisu naučili da se ponašaju sa stilom", tvrdi Henson. "Pravi bogataši se ne razmeću parama, njihovi automobili su skupi i sigurni ali diskretnih boja, a u privatnim avionima se ne fotografišu jer je takav vid prevoza njima potpuno normalan."

Po njegovim rečima, samo sirotinja u duši može da se oblači kao "pokretni pano za reklame". Prava elita više voli svedenu garderobu, kao i enterijere. Njihov porcelan je nasleđen od prethodnih generacija bogatih porodica pa će se na stolu nekad videti i raspareni tanjiri, a u baštama cvetaju starinske sorte cveća. 

Džipovi se voze samo kad idete na planinu ili u prirodu, dok je u gradu brz i veliki automobil odraz teškog neukusa. "Šta će vam brz auto kad je za gradsku vožnju dozvoljna brzina veoma ograničena", pita Henson. Šta vi kažete, šta je, po vašem mišljenju odraz najvećeg neukusa?

Izvor: Lepa&Srećna