Hijaluronska kiselina je postala "alfa i omega" kozmetičke industrije. Najveći adut s kojim je reklamiraju jeste u tome kako je to "prirodna supstanca koja se nalazi i u ljudskom organizmu".

U ovoj rečenici se krije i prva začkoljica koju mnoge žene ne znaju ili ne razumeju dovoljno. U kremama i hijaluronskim filerima se ne koristi, zapravo, "prirodni hijaluron" koji proizvodi ljudski organizam. Naprotiv, on se mora sintetisati, pomoću specijalnih procedura ili uzeti iz životinjskog organizma.

Prvi se najčešće koristi u kremama, a drugi u filerima koji se, takođe, koriste za ulepšavanje. Vegani i vegetarijanci će možda želeti da znaju da se on vadi iz kresti petlova, jer je tamo koncentracija hijaluronske kiseline izuzetno velika.

Hijaluronski fileri za obraze i jagodice
Shutterstock  

Hijaluron u kremama privlači vodu, zahvaljujući kojoj koža deluje hidrirano i mladalački. Nasuprot tome, hijaluronski fileri idu ispod kože, popunjavaju mesta na kojima je lice izgubilo mladalačku jedrinu. Često se koriste za povećanje i preoblikovanje usana, uklanjanje upalih podočnjaka, ali i za konturisanje i oblikovanje jagodica i obraza.

Ovaj poslednji kozmetički zahvat je često pod znakom pitanja, jer neki estetičari tvrde da je hijaluron suviše meka, viskozna materija da bi mogla da podigne obraze. Zato pogledajte u realnom snimku kako to izgleda pa procenite da li je efekat vredan rizika, truda i novca.

Zabranjeno preuzimanje dela ili citavog teksta i/ili foto/videa, bez navodenja i linkovanja izvora i autora, a u skladu sa odredbama WMG uslova korišcenja i propisima Zakona o javnom informisanju i medijima.  

Tekst: Lepa&Srećna / J. G.

BONUS VIDEO:

OBRĆU PARE, A ZAHVATE NUDE PO 70 ODSTO NIŽIM CENAMA: Dr Tanja za ESPRESO o LAŽNIM doktorima, pomenula i KORAĆEVU Espreso.rs