S obzirom na neobičnu kombinaciju karakateristika koje mu odgovaraju, bilo bi najbolje da skadoksus gajite u većim saksijama koje možete da unesete pre mrazeva. Čim otopli, ovu egzozičnu cvetnicu iznesite napolje i postavite je na senovito mesto.

Skadoksus voli obilno zalivanje, ali je važno i da zemlja ima dobru drenažu. Takodje će mu prijati ako ga prihranjujete tečnim djubrivom.

Nagradiće vas krupnim cvastima, koje čini izmedju sto i dvesta purpurnih cvetića zbog kojih ovu biljku ponekad zovu i „krvavi ljiljan“.

Skadoksus se razmnožava iz semena ili pelcera. Seme možete da prikupljate čim počne da zri, mada to ne znači da morate reagovati na prve znake purpura. Ako nema opasnosti od ptica ili radoznale dece, možete da sačekate i da plod deluje pomalo naboran. Onda skinite pažljivo pulpu ispod koje je mekano, mesnato seme. Zasejte ga u laku mešavinu zemlje za cveće, i to ispod same površine. Pritisnite nežno i ostavite vrh malo vidljiv.

Zalivajte tako da bude umereno vlažno, ali nikad mokro. Očekujte prve cvetove u trećoj sezoni. Imajte, medjutim, na umu da je skadoksus otrovan i preduzmite sve mere opreza da ga ne pojede neka domaća životinja.