1. Redovno djubrenje

Hranljive materije u zemlji biljka postepeno koristi cele godine. Ali sada je potrebno da se balkonsko cveće djubri svake nedelje, jer se dosta troši na formiranje cvetova.

2. Uzimanje reznica

Želite li da razmnožite vaše omiljene muškatle, fuksije i drugo balkonsko cveće? Tada odsecite izdanke duge oko 10 cm i bez cvetova. Uklonite donje listove i izdanke stavite u male saksije ispunjene smešom zemlje i peska. Stavite ih na svetlo, ali ne previše sunčano mesto i zemlju održavajte vlažnom.

3. Šišanje ruža

Nakon cvetanja u junu i julu potrebno je ukloniti sve precvetale delove, posebno kod patuljastih ruža u cvetnim žardinjerama.

4. Sadnja jesenjih krokusa

Sada u saksije ili u cvetne leje možete da zasadite lukovice krokusa koji cvetaju u oktobru.

5. Djubrenje kaktusa

U toku rasta kaktusi i druge sukulente se djubre jednom mesečno. Ko nema specijalno djubrivo za kaktuse, može koristiti i djubrivo za lisnodekorativne biljke.

6. Brisanje sobnog bilja

Čak iako sada napolju ima puno posla – nemojte zaboraviti vaše zelene sustanare u sobi. Povremeno očistite listove sa vlažnom krpom, jer prašina usporava i otežava fotosintezu biljaka.

7. Uklanjanje mrava

Vodite računa o mravima, kako bi vaši zeleni štićenici mogli bez problema da uživaju u letnjim danima. Mravi često unose lisne vaši u zemlju, a i na same listove i cvetove biljke. U poljoprivrednim apotekama se mogu naći efikasna sredstva protiv mrava.