Još u periodu antike oleander (Nerium oleander) je uzgajan kao zimzeleni žbun. Danas ovaj ukrasni žbun koji obilno cveta spada u zvezde bogatog asortimana saksijskih biljaka. Pored sorti sa cvetovima u uobičajenim crvenim i roze nijansama, postoje i varijante belih i žutih cvetova i cvetova boje kajsije i lososa.

Oleander voli topla i sunčana staništa. Sorte punih cvetova reaguju na vlagu i stoga ih treba zaštititi od kiše. Tokom hladnih i kišovitih leta opadne tek poneki list.

Leti biljku treba obilno zalivati vodom iz česme. Za razliku od mnogih drugih saksijskih biljaka oleander voli tvrdu vodu bogatu krečnjakom. Kada su dani topli, čak i u tacnama (podmetačima) može da stoji voda. Od sredine aprila do početka septembra oleander treba prihranjivati tečnim djubrivom jednom nedeljno. Pomoću dugoročnog djubriva najbolje ćete snabdeti biljku hranljivim materijama.

Da bi se izbeglo truljenje, redovno uklanjajte osušene listove i precvetale cvetove – posebno kod punih sorti. Pupoljke, koji se do jeseni još nisu otvorili, ostaviti na biljci. Iz njih se sledećeg proleća otvaraju prvi cvetovi.

Da bi oleander ostao u formi i da ne bi ogoleo, preporučuje se redovno orezivanje u rano leto, čim prodje prvo cvetanje. Ko nema dovoljno veliki prostor za skladištenje biljaka u toku zime, oleander može orezati i u jesen. Ogoljene biljke treba orezati. Time će se biljka podmladiti i razviće se novi izdanci. Zimi je optimalno svetlo stanište pri temperaturi od 5 do 10°C. Oleander može da prezimi i u tamnim podrumima. Temperatura treba da je oko 5°C.