Gotove betonske elemente možete obogatiti cvećem kao što su plavi jastučac, venčić i karanfil. Biljke možete gusto posaditi tako da se ispod njih kamen skoro uopšte ne primećuje.

Posebna draž ovakvih zidića jeste njihov prirodan izgled. U ovakvim zidićima kamenje nije povezano malterom, veće praznine izmedju kamenja popunjava zemlja. U ovim zemljanim prostorima možete da posadite biljke, na primer perene koje će zidiću dati totalno drugačiji izgled. Niže zidiće, visine do 100 cm možete da napravite i sami. Izgradnju viših zidova, ili onih koji služe kao ograda prema ulici, prepustite zidarima.

PROČITAJTE JOŠ: Kako da izbegnete dosadno plevljenje u bašti: pokrivači tla su lek protiv korova

Kao materijal za izgradnju zidova mogu da se koriste sve vrste prirodnog kamena koji mogu da budu različitog oblika i veličine. Može da se koristi i kamen oštrih ivica i onaj obradjen. Bitno je samo da se napravi dobar izbor. Dakle, veće kamenje ide u donji deo zida, dok se kamenje srednje veličine srazmerno postavlja ka gornjem kraju zida. Ukoliko precenite sebe što se podizanja tereta tiče, dovedite nekog jačeg prijatelja u pomoć. 


Čim sazidate zidić, možete početi i sa sadjenjem biljaka. U veće fuge sipajte zemlju za cveće i u nju posadite vrste poput primorske lobularije (Alyssum) i venčića (Cerastium). Plavi jastučac (Aubrieta), inače veoma atraktivna biljka, može se naći i sa šarenim lišćem. Za senovita staništa preporučuju se mamuzica, haberlea i zlatna glavica.

PROČITAJTE JOŠ: Milion žutih zvončića u vrtu

Na zidićima možete posaditi i višegodišnje perene kao što su geranija, virak, kao i vrste poput deucije i maslinice. Na najvišim tačkama zidića posadite neke viseće sorte ili pokrivače tla kao što su viseći zvončići i iberis. 

Izvor: Moja lepa bašta